Wiadomości

Chorzowscy policjanci na zawodach narciarskich

Data publikacji 21.02.2024

W ubiegły weekend odbyły się w Wiśle zawody narciarskie oraz snowboardowe pod patronatem Prezydenta Chorzowa. Policjanci z chorzowskiej komendy, w towarzystwie „Sznupka”, edukowali najmłodszych narciarzy podczas trwającej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowi zachęcali młodzież i dorosłych do wstąpienia w swoje szeregi.

W minioną sobotę odbyły się XII Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów. W sportowej rywalizacji, zorganizowanej w stacji narciarskiej Wisła-Cieńków, wzięło udział ponad 100 uczestników. Była to doskonała okazja do przypomnienia o zasadach bezpiecznej jazdy na nartach i snowboardzie, w myśl działań „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Obecność chorzowskich policjantów w wydarzeniu, to kontynuacją działań podejmowanych w poprzednich latach podczas sezonu zimowego. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na terenach narciarskich oraz promowanie odpowiedzialnych postaw, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach, a także upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
Była to też okazja do rozmowy o akcji „Policję tworzą ludzie — twórzmy ją razem”. Mundurowi opowiadali o służbie w Policji, zachęcając młodzież i dorosłych do wstąpienia w swoje szeregi.

Na zakończenie najmłodsi uczestnicy zawodów otrzymali różne gadżety odblaskowe, a także kolorowanki i maskotki. Zwycięzcom w najmłodszych kategoriach, przedstawiciele chorzowskiej komendy wręczyli kaski narciarskie.

Przypominamy, że w dalszym ciągu trwa konkurs plastyczno-filmowy pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat, jest zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Na konkurs można przekazywać prace plastyczne lub maksymalnie 60-sekundowe spoty filmowe. Szczegóły akcji można znaleźć na stronie „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Powrót na górę strony