Wiadomości

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 20.02.2024

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od 19 do 23 lutego 2024 roku każda zainteresowana osoba będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną w wielu instytucjach, w tym w jednostkach Policji. Wzorem lat poprzednich również śląscy policjanci wezmą udział w tym przedsięwzięciu. Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać bezpłatnie informacje w komendach miejskich i powiatowych Policji w województwie śląskim. Serdecznie zapraszamy!

Od 21 lat obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, przypadający 22 lutego. W akcję włączają się sądy, prokuratury, komendy Policji, prawnicze samorządy zawodowe oraz organizacje pozarządowe w całej Polsce. Wszędzie tam osoby dotknięte przestępstwem mogą otrzymać bezpłatną poradę.

Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem koordynuje Ministerstwo Sprawiedliwości. 

Jak co roku w działania włączyli się śląscy policjanci. W dniach 19 - 25 lutego 2024 roku w godzinach 7.30 - 22.00 każdy mieszkaniec naszego województwa może zasięgnąć porady na temat praw osób pokrzywdzonych w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ulicy Lompy 19.
A tak wygląda Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw w poszczególnych jednostkach naszego garnizonu:

Powrót na górę strony