Wiadomości

Areszt za atak maczetą

Data publikacji 20.02.2024

Skoczowscy dzielnicowi zatrzymali agresywnego mężczyznę, który zaatakował maczetą 73-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Simoradzu. Na wniosek śledczych mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 20 lat więzienia.

Mundurowi ze Skoczowa odebrali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie, który w jednym z domów w Simoradzu, zaatakował maczetą swoją byłą żonę. Na miejsce interwencji jako pierwszy dotarł dzielnicowy – mł. asp. Tomasz Greń, który szybko obezwładnił agresywnego 77-latka. Chwilę później wsparcia udzielił mu drugi dzielnicowy oraz patrol interwencyjny. Mundurowi pomogli zranionej w rękę 73-letniej kobiecie. 

Dzielnicowi, po zatrzymaniu agresora i udzieleniu pierwszej pomocy rannej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu ekipy dochodzeniowo-śledczej. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności procesowych, w tym zabezpieczeniu śladów, cały zebrany materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Cieszynie. 

Napastnik usłyszał zarzuty związane z uszkodzeniem ciała i groźbami karalnymi. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policyjnych śledczych, stosując wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 20 lat więzienia.

Powrót na górę strony