Wiadomości

Zgłębianie policyjnej wiedzy popłaca

Data publikacji 20.02.2024

Uczniowie klas o profilach policyjnych Zespołu Szkół nr 3 im. Zbigniewa Herberta wzięli udział w pierwszym etapie Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Akademię Policji w Szczytnie. Konkurs ten podzielony jest na trzy etapy, a ostatni z nich odbędzie się w Akademii Policji w Szczytnie. Gratulujemy wiedzy i życzymy wytrwałości.

Uczniowie trzecich i czwartych klas o profilach policyjnych Zespołu Szkół nr 3 im. Zbigniewa Herberta w Żorach wzięli udział w pierwszym etapie Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Akademię Policji w Szczytnie. Celem olimpiady jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach Policji, jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Uczestnikami Olimpiady Policyjnej mogą być uczniowie przedostatnich i ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, dających możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości. Konkurs podzielony został na trzy etapy, a ostatni odbędzie się w Akademii Policji w Szczytnie. Laureat oraz 14 finalistów otrzymują indeks Akademii Policji w Szczytnie uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na pierwszy rok studiów.

Aż 8 uczniów „Herberta” zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Osoby zainteresowane Policją i wstąpieniem w jej szeregi zapraszamy do odwiedzenia strony Śląskiej Policji, na której można dowiedzieć się wszystkich aktualnych informacji, związanych z doborem do służby.

Powrót na górę strony