Wiadomości

Kradł i znęcał się nad matką – trafił za kraty

Data publikacji 20.02.2024

Zawierciańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad matką. 36-latek wszczynał awantury i ubliżał kobiecie, groził jej, a także szarpał, popychał i bił. Mieszkaniec Zawiercia miał też na sumieniu liczne kradzieże oraz włamanie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Zawierciańscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie, jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna miał pobić swoją matkę. Informacje te zostały potwierdzone, a 36-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna przez ponad rok wszczynał awantury i groził kobiecie pozbawieniem życia. Szarpał ją, popychał i bił. Z mieszkania swojej matki zabrał także sprzęty nienależące do niego o łącznej wartości ponad 1 tysiąca złotych.

To nie jedne co miał na sumieniu 36-latek, który był dobrze znany zawierciańskim stróżom prawa. W jednostce tej wyjaśniana była sprawa kradzieży, do jakich doszło w ciągu kilku miesięcy w różnych sklepach. Policjanci przejrzeli zabezpieczone monitoringi, z których jasno wynikało, kto jest ich sprawcą. Łupem mężczyzny padały perfumy, alkohol, a także artykuły spożywcze i chemiczne.

Zatrzymany 36-latek usłyszał zarzut popełnienia 17 wykroczeń - kradzieży towarów o łącznej wartości prawie 3 tysięcy złotych, kradzieży sprzętów z mieszkania swojej matki oraz znęcania się nad kobietą. Mężczyźnie zarzucono także kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań w Zawierciu. Przyznał się on wyłącznie do kradzieży sklepowych.

Zawierciański sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 36-latka tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna wczoraj trafił za kraty, za którymi spędzi najbliższe 2 miesiące.

Osobie, która znęca się fizycznie lub psychicznie nad najbliższymi, grozi kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony