Wiadomości

Poszukiwany mężczyzna ekstradowany do Polski

Data publikacji 19.02.2024

Dzięki staraniom częstochowskich kryminalnych, poszukiwany międzynarodowym listem gończym przestępca trafił do polskiego aresztu. 51-latek od 14 lat ukrywał się poza granicami kraju. W połowie lutego został ekstradowany do Polski, gdzie trafił do aresztu na kolejne 14 lat.

W wyniku skrupulatnej pracy „poszukiwaczy” z Częstochowy, wpadli oni na trop 51-latka i wspólnie z policjantami z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, przekazali swoje ustalenia angielskim organom ścigania. Za pośrednictwem biura Interpolu w Manchesterze, ukrywający się mężczyzna został zatrzymany.

51-latek był poszukiwany międzynarodowo przez Sąd Rejonowy w Częstochowie 5 listami gończymi za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. W połowie lutego mężczyzna został ekstradowany do Polski, gdzie trafił do aresztu. Łącznie za te przestępstwa spędzi w polskim areszcie ponad 14 lat.

To już kolejna osoba, która trafiła w ręce wymiaru sprawiedliwości dzięki zaangażowaniu i staraniom kryminalnych z Częstochowy.

Powrót na górę strony