Wiadomości

O 56 km/h przekroczył dozwoloną prędkość

O 56 km/h dozwoloną prędkość przekroczył 27-letni mieszkaniec Świerklańca zatrzymany przez piekarskich policjantów z ruchu drogowego. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz stracił prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Apelując o rozsądek za kierownicą, przypominamy - naruszając przepisy ruchu drogowego narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu.

Kierowcom często wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Czy któryś z nich zastanawia się, co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną samochody, natomiast w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Policjanci z Piekar Śląskich każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. W czwartek mundurowi z piekarskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo na drogach, sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się samochody. Na ulicy Roździeńskiego w Piekarach Śląskich stróże prawa sprawdzili prędkość nadjeżdżającego pojazdu, a następnie zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, mieszkaniec Świerklańca kierując dacią, jechał z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę. Mężczyzna, w związku z popełnionym wykroczeniem oraz obowiązującym taryfikatorem, otrzymał mandat karny w wysokości 1.5 tys. złotych i 13 punktów karnych. Ponadto zostało mu zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny z uwagi na brak aktualnych badań technicznych pojazdu. Stróże prawa w każdym przypadku ujawnienia przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, powiadamiają właściwego starostę, który następnie wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że policjanci nie będą pobłażliwi wobec rażących naruszeń przepisów, a kierujący dopuszczający się takich przewinień, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. 

  • Zdjęcie samochodu, który przekroczył dopuszczna prędkość
  • Zdjęcie przedstawia policyjny radar na tle radiowozu
  • Zdjęcie przedstawia radar z pomiarem prędkości
Powrót na górę strony