Wiadomości

Zatrzymany sprawca kolizji

Data publikacji 08.02.2024

Wywiadowcy z Dąbrowy Górniczej zatrzymali sprawcę groźnie wyglądającej kolizji drogowej. 48-latek doprowadził do zderzenia 4 pojazdów na Drodze Krajowej nr 94. Grozi mu teraz kara 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 17.00 na Drodze Krajowej nr 94. Kierujący osobowym oplem z niewyjaśnionych przyczyn uderzył z dużym impetem w tył poprzedzającego go samochodu. Tym sposobem doprowadził do groźnie wygladajacej kolizji czterech samochodów i uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki intensywnym poszukiwaniom przeprowadzonym przez policyjnych wywiadowców 48-letni mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Już chwile po zatrzymaniu, był znany powód jego ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości.
Sprawca miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, co znacznie przekracza dozwolone normy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, co sprawia, że jego obecność na drodze była nielegalna i niebezpieczna dla innych uczestników ruchu drogowego.
Dzięki profesjonalizmowi i determinacji naszych policjantów, niebezpieczny sprawca został szybko złapany, co zapobiegło dalszym potencjalnym zagrożeniom na drodze.
Dąbrowianin będzie teraz odpowiadał przed sądem za swoje czyny, grozi mu teraz kara 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i odpowiedzialność za własne działania, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.

Film Kolizja_DK94.mp4

Pobierz plik Kolizja_DK94.mp4 (format mp4 - rozmiar 4.49 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu.

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu. (format mp3 - rozmiar 1.13 MB)

Powrót na górę strony