Wiadomości

Utrudnienia w związku z meczem

Data publikacji 06.02.2024

9 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłki nożnej między drużynami Ruchu Chorzów i Legią Warszawa. W związku z tym przewidujemy wystąpienie wzmożonego ruchu pieszych i pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych w rejonie Stadionu Śląskiego oraz okolicy. Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w Katowicach i Chorzowie między godzinami 16.00 a 20.00. Dlatego też wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

W związku z rozgrywanym na Stadionie Śląskim meczem Ruchu Chorzów z Legią Warszawa, w godzinach od 16.00 do 20.00 spodziewamy się utrudnień w ruchu drogowym.

Katowice:

  • Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w ciągu ulic Bocheńskiego, Brackiej, Złotej, Chorzowskiej oraz Gliwickiej.
  • Może wystąpić czasowe zamknięcie drogi na wysokości zjazdów z autostrady A4 w ulicę Bocheńskiego.
  • Wystąpią czasowe utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z osiedla 1000-lecia od strony ulicy Wojska Polskiego.

Chorzów:

  • Może wystąpić czasowe zamknięcie zjazdu z DTŚ od strony Chorzowa, a ruch kierowany będzie na „estakadę” w kierunku centrum Katowic.
  • Wystąpią czasowe wstrzymania ruchu na ulicach w rejonie Dworca PKP Chorzów Batory, Armii Krajowej, Wita Stwosza, Racławickiej, Górniczej, Wojska Polskiego, Katowickiej.
  • W rejonie ulicy Parkowej - na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki - wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów w kierunku ulicy Kościuszki. Na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów, a zmiana będzie obowiązywała od godziny 17.00 do czasu zakończenia imprezy.
  • W okolicy Rynku, ulicy Kościuszki i Parkowej wystąpią utrudnienia wynikające ze wstrzymania ruchu.

Ponadto, w zależności od natężenia ruchu pieszych, może zapaść decyzja o całkowitym zamknęciu ulic Katowickiej w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do Parkowej, a także ulicy Chorzowskiej w Katowicach od przewiązki drogowej przy tak zwanej Karolince, do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie. Na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów oraz poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.

Organizator imprezy zaleca, by osoby, które nie mają kupionych biletów parkingowych nie przyjeżdżały swoimi samochodami w rejon stadionu. Korzystanie z komunikacji publicznej również będzie utrudnione.

Dołączmy również mapki z odcinkami dróg, na których należy spodziewać się utrudnień:

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony