Wiadomości

Policjant po służbie zatrzymał osobę poszukiwaną

Data publikacji 01.02.2024

We wtorek 30 stycznia 2024 r. kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, wracając do domu po służbie, zatrzymał mężczyznę poszukiwanego do obycia kary pozbawienia wolności.

Starszy aspirant Kamil Chrapek, wracając po służbie do domu, na jednej z czechowickich ulic rozpoznał mężczyznę, który był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjant zaparkował swój pojazd na jednym z parkingów, nie spuszczając poszukiwanego mężczyzny z pola widzenia. Następnie poinformował telefonicznie dyżurnego oraz będących w służbie policjantów, by szybko udzielili mu wsparcia. Sam poszedł za rozpoznanym poszukiwanym. W pewnym momencie śledzony mężczyzna nagle przyśpieszył. Wówczas mundurowy podjął decyzję o natychmiastowym zatrzymaniu mężczyzny. Wtedy też do starszego aspiranta Kamila Chrapka dołączyli inni policjanci.

Policjanci szybko potwierdzili, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Pszczynie w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna już w dniu następnym po interwencji trafił do Zakładu Karnego.

Wyżej opisane zdarzenie potwierdza fakt, że policjanci nie wahają się przed podjęciem interwencji w czasie wolnym od służby, wobec osób, które są na bakier z prawem. 
Dziękujemy starszemu aspirantowi Kamilowi Chrapkowi za wzorową postawę. Swoim profesjonalizmem i determinacją w działaniu idealnie wpisał się w dewizę „Pomagamy i Chronimy”.

Powrót na górę strony