Wiadomości

Ukarany za jazdę po chodniku

Data publikacji 31.01.2024

Nie uniknie odpowiedzialności kierowca opla, który w Mysłowicach wykorzystał drogę dla pieszych do ominięcia zatoru. Nagranie z tego zdarzenia otrzymaliśmy na skrzynkę Stop agresji drogowej. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 1500 złotych grzywny i 8 punktów. Przypominamy, że przepisy zabraniają korzystania z drogi dla pieszych przez kierujących pojazdami mechanicznymi.

Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i przesyłają nagrania niebezpiecznych zachowań na naszą skrzynkę "Stop Agresji Drogowej". Policjanci z Mysłowic prowadzili czynności wyjaśniające wobec kierowcy opla, który na ul. Brzezińskiej wykorzystał drogę dla pieszych do ominięcia zatoru. Mundurowi nie mieli problemu z ustaleniem jego tożsamości. Okazał się nim 54-letni mysłowiczanin. Mężczyzna po obejrzeniu nagrania przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 1500 złotych grzywny, a do jego konta przypisanych zostanie 8 punktów.

Przypominamy, że przepisy drogowe zabraniają kierującemu pojazdem jazdy wzdłuż po drodze dla pieszych, a przejeżdżając przez drogę dla pieszych, kierowca jest obowiązany jechać powoli i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, a lekceważenie przepisów nierzadko prowadzi do tragicznych zdarzeń.

Film Nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik Nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 1.11 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony