Wiadomości

Szczęśliwy finał poszukiwań 14-latki

Data publikacji 29.01.2024

Wczoraj w nocy policjanci odnaleźli 14-letnią mieszkankę Piasku. Dziewczynka zaginęła około południa. Poszukiwali jej policjanci, strażacy, pszczyńska grupa z Harcerskiego Klubu Ratowniczego, rodzina i znajomi. Do działań wykorzystano psa tropiącego i noktowizor. Zaginiona została odnaleziona przez policjantów na terenie leśnym po otrzymaniu telefonicznego sygnału, że dziewczynka była tam widziana przez świadka.

Wczoraj pszczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 14-letniej mieszkanki Piasku. Dziewczyna wyszła z domu i oddaliła się w nieznanym kierunku. Nie było też z nią żadnego kontaktu. Zaniepokojeni rodzice zwrócili się o pomoc do Policji. Już chwilę po tym, stróże prawa rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzali wszystkie miejsca, gdzie mogła przebywać nastolatka i ustalali osoby, które mogły ją widzieć.

W akcji poszukiwawczej oprócz policjantów brali udział m.in. strażacy PSP Pszczyna, a także OSP Ćwiklice, rodzina i znajomi zaginionej. Do działań wykorzystano również psa tropiącego. Około godziny 22 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że kilka godzin wcześniej dziecko było widziane w Kobiórze. Niezwłocznie pojechali tam wszyscy mundurowi. Wytypowany rejon poszukiwań podzielono na sektory i rozpoczęto działania, do których wykorzystano noktowizor.

Dziewczynka została odnaleziona po kilku godzinach od zgłoszenia. Znajdowała się w trudnodostępnym terenie leśnym, wymagała natychmiastowej opieki lekarskiej. 14-latkę odnaleźli policjanci przeczesujący teren. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego, dziecko wróciło do domu.

Dziękujemy mediom i społeczeństwu za zaangażowanie w poszukiwania i za udostępnianie informacji o zaginięciu. Prosimy o usunięcie komunikatu o zaginięciu z wizerunkiem dziewczynki ze swoich zasobów. Szczególne podziękowania kierujemy bezpośredniemu świadkowi, który szczegółowo przekazał wszystkie posiadane informacje.

Dzięki szybkiej reakcji i dużego zaangażowania wszystkich służb oraz dzięki zgłoszeniu osoby, która nie pozostała obojętna widząc zagubioną dziewczynkę poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

Powrót na górę strony