Wiadomości

Pomaganie ma we krwi - częstochowski policjant „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Data publikacji 28.01.2024

Asp. Michał Gliński z częstochowskiego Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Gospodarczej został odznaczony za wieloletnie oddawanie krwi. Policjant odebrał odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” za oddanie ponad 20 litrów tego bezcennego leku. Michał oddał krew po raz pierwszy w 2010 roku na kursie podstawowy w szkole policji. Dziś ma "na koncie" już ponad 21 litrów pobranej krwi.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważnym i zaszczytnym celem jest oddawanie krwi. Ofiarowanie tak cennego lekarstwa jest postawą godną do naśladowania.

Aspirant Michał Gliński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie związał się z krwiodawstwem już w 2010 roku, kiedy to będąc na kursie podstawowym w szkole policji, po raz pierwszy oddał krew. Do dziś ma "na koncie" już ponad 21 litrów tego bezcennego leku. Dlatego podczas uroczystej gali, która odbyła się na sali kongresowej Stadionu Śląskiego w Chorzowie, policjant został uhonorowany odznaką ,,Honorowy Dawca Krwi- Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaczenie to nadaje minister właściwy do spraw zdrowia, dla dawcy, który oddał co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Otrzymanie tak wyjątkowego odznaczenia, to powód do dumy dla Naszego policjanta, ale i również doskonała forma promowania idei krwiodawstwa.

  • Zrzut ekrany z informacja o ilości oddanej krwi
  • Zdjęcie. Osoby podczas uroczystości nadawania odznaczeń
  • Zdjęcie. Osoby podczas uroczystości nadawania odznaczeń
Powrót na górę strony