Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Zatrzymany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Data publikacji 25.01.2024

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach każdego dnia prowadzą szereg czynności, by osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości poniosły odpowiedzialność za swoje czyny. Tym razem w ich ręce wpadł 43-letni członek grupy przestępczej. Mężczyzna spędzi w więzieniu przynajmniej kilka lat.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pracowali nad sprawą od połowy grudnia. Prokuratura Krajowa w Katowicach wydała za 43-latkiem list gończy za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która trudniła się przestępstwami przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu, a także oszustwami. Oprócz tego 43-latek poszukiwany był dwoma nakazami aresztowania za udział w bójce przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz jazdę samochodem pomimo zakazu.
Mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, teraz będzie musiał spędzić w więzieniu dwa i pół roku. Niewykluczone jednak, że kara zostanie wydłużona ze względu na kolejne sprawy, które prowadzone są przeciwko 43-latkowi.

Powrót na górę strony