Wiadomości

Pijany i z dożywotnim zakazem wpadł dwa razy w ręce Policji

Data publikacji 15.01.2024

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 31-latka, który mimo promila alkoholu i sądowego zakazu jazdy, wsiadł za kierownicę volkswagena. Trzy dni później mężczyzna znowu został zatrzymany w trakcie prowadzenia samochodu, ponownie miał promil. Za szereg popełnionych przestępstw odpowie przed sądem.

Podczas jednej z ostatnich służb uwagę policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego zwrócił zatrzymany na środku skrzyżowania samochód z uruchomionym silnikiem. Mundurowi postanowili skontrolować kierującego. Gdy podeszli do drzwi kierowcy volkswagena, okazało się, że za kierownicą siedział ledwo przytomny mężczyzna. 31-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu. To jednak nie był jedyny jego kłopot. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 31-letni mieszkaniec Świętochłowic posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie też za posiadanie amfetaminy, którą miał przy sobie. 31-letni kierowca volkswagena został zatrzymany, a samochód odholowany na policyjny parking. Została mu też pobrana krew do dalszych badań, która wykaże, czy kierował pod wpływem narkotyków. To jednak nie wszystko.
Trzy dni później w centrum miasta policjanci zauważyli już doskonale im znanego volkswagena. Okazało się, że za kierownicą znowu siedział 31-latek. Badanie alkomatem wykazało, że i tym razem miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Za szereg popełnionych przestępstw mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz będzie odpowiadać przed sądem.

 

  • policjant wykonujący czynności z zatrzymanym mężczyzną
  • substancja proszkowa koloru białego w woreczku strunowym
  • policjant prowadzący zatrzymanego mężczyznę po korytarzu

Nagranie audio zatrzymany.mp3

Pobierz plik zatrzymany.mp3 (format mp3 - rozmiar 221.22 KB)

Powrót na górę strony