Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Wodzisławiu Śląskim

Wczoraj około godziny 20:30 w Wodzisławiu Śląskim na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego doszło do wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia trzy osoby poniosły śmierć na miejscu. Do 2:00 w nocy trwały czynności pod nadzorem prokuratora.

Wczoraj w Wodzisławiu Śląskim na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego około 20:30 doszło do wypadku drogowego. 

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym audi jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia czołowego. W miejscu zdarzenia do godziny 2:00 w nocy trwały czynności pod nadzorem prokuratora. Drogi w rejonie skrzyżowania na którym doszło do wypadku były zablokowane do czasu zakończenia czynności. 

W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły 3 osoby podróżujące audi - dwie w wieku 18 i jedna w wieku 19 lat. Pozostałych dwóch pasażerów audi - 17 letnia pasażerka i 19 letni pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego. 

Kierujący peugeotem, 24-latek z powiatu wodzisławskiego został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy.  Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań. Decyzją prokuratora został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Przypominamy!

Wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dostosowanie prędkości do warunków, jakie panują na drodze. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków. 

  • na zdjęciu miejsce wypadku drogowego
  • na zdjęciu miejsce wypadku drogowego
  • na zdjęciu miejsce wypadku drogowego
Powrót na górę strony