Wiadomości

Przejęli blisko 1 kg narkotyków i zlikwidowali domową uprawę konopi

Data publikacji 04.01.2024

Jaworzniccy kryminalni ustalili i namierzyli mężczyznę podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. Stróże prawa zabezpieczyli u niego w mieszkaniu prawie 1 kg narkotyków oraz tabletki ecstazy, a w mieszkaniu jego ojca zlikwidowali domową uprawę konopi. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Jaworzna wytypowali i namierzyli 31-latka, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Pod koniec grudnia 2023 roku policjanci zaplanowali i przeprowadzili skuteczną realizację, w trakcie której, zatrzymali na gorącym uczynku 31-latka. W trakcie przeszukania jego mieszkania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków, w tym kryształy mefedronu i susz marihuany oraz ponad blisko tysiąc sztuk tabletek ecstasy. Zlikwidowali także domową uprawę konopi w ilości 66 krzewów w mieszkaniu jego ojca. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to ponad 70 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Jaworznie wniosek o zastosowanie wobec 31-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat więzienia. 

  • na zdjęciu widoczne są poporcjowane w workach narkotyki tj. marihuana, mefedron oraz tabletki ecstazy
  • na zdjęciu pudełko z zawartością tabletek ecstazy
  • na zdjęciu nieumundurowany policjant waży narkotyki i zapisuje na kartce wynik

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.86 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.29 MB)

Powrót na górę strony