Wiadomości

Kradzież rozbójnicza doprowadziła ich do aresztu

Data publikacji 07.12.2023

Na wniosek śledczych i prokuratury, będziński sąd wydał postanowienie o 3-miesięcznym areszcie dla dwóch mężczyzn zatrzymanych przez mundurowych. 37 i 38-latek są podejrzani o kradzież rozbójniczą dokonaną w jednym ze sklepów na terenie Będzina. Kryminalna przeszłość zatrzymanych była kluczowa w zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego.

Dyżurny będzińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie w sprawie pobicia pracownika ochrony przez sprawców kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta. Policjanci patrolówki na miejscu ustalili, że dwaj mężczyźni weszli do sklepu i wzięli z półek elektronarzędzia, artykuły spożywcze oraz alkohol o wartości ponad 1500 złotych, a następnie przeszli przez linię kas bez zamiaru zapłaty. Pracownik ochrony od razu ruszył za sprawcami, aby udaremnić kradzież. Złodzieje użyli wobec niego siły. Ochroniarzowi udało się wyszarpać torbę z większością skradzionych przedmiotów, a mężczyźni uciekli z terenu parkingu sklepowego.

Po przejrzeniu zapisu monitoringu policjanci rozpoznali sprawców i wraz z kryminalnymi przeszli do zatrzymań 37 i 38-latka. Jak się później okazało, jeden z nich był poszukiwany celem odbycia kary ponad 2 lat pozbawienia wolności za rozbój. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścili, będą odpowiadać w warunkach multirecydywy. Na wniosek śledczych i prokuratury Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt, a następnie będzie decydować o karze, która w ich przypadku może być bardzo surowa.

  • Na zdjęciu policjant zakłada kajdanki mężczyźnie.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta zakładającego kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
  • Na zdjęciu policjant wyprowadza mężczyznę z policyjnego aresztu.

Film Film

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 30.79 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja_filmu.mp3 (format mp3 - rozmiar 371.19 KB)

Powrót na górę strony