Wiadomości

Trasa mikołajkowa śląskich policjantów

Data publikacji 06.12.2023

Policjanci z Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach zorganizowali dla podopiecznych placówek opiekuńczo - wychowawczych województwa śląskiego trasę mikołajkową. W przedsięwzięciu tym wzięli udział policyjni muzycy, mundurowi z innych komórek katowickiej komendy wojewódzkiej oraz przewodnik psa służbowego asp. szt. Łukasz Gryc z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach wraz ze swoją towarzyszką Metą. Nie zabrakło również Sznupka.

 

Policjanci od samego rana przygotowywali się na spotkanie z dziećmi i młodzieżą. Kompletowali paczki z upominkami oraz stroili autobus w lampki, by nadać wydarzeniu świąteczny charakter.

Mundurowi odwiedzili łącznie 9 placówek opiekuńczo - wychowawczych w Mysłowicach, Mikołowie, Łaziskach Górnych, Orzeszu oraz Katowicach. Przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z policjantami kolędowało 130 dzieci. Wszyscy chętnie śpiewali pastorałki. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć Sznupka, czyli maskotki śląskiej Policji, która umilała czas podopiecznym i pozowała z dziećmi do pamiątkowych zdjęć.

Ostatnim punktem trasy mikołajkowej była placówka opiekuńczo – wychowawcza DOM 5 w Katowicach, która od 2021 roku została objęta stałym wsparciem przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Romana Rabsztyna. Tutaj mundurowi zatrzymali się na dłużej, by spędzić z podopiecznymi więcej czasu. Dzieci miały okazję poznać psa służbowego i zobaczyć parę sztuczek w wykonaniu Mety.

Na zakończenie wizyty, każdy podopieczny otrzymał od mundurowych upominek z okazji Mikołajek.

Dzień ten, mimo panującego mrozu, obfitował w wiele ciepła. Nie brakowało radości i uśmiechów na dziecięcych buziach. 

 

 

W mikołajkowych spotkaniach wzięli również udział policjanci innych śląskich jednostek Policji:

 

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 387.96 KB)

Powrót na górę strony