Wiadomości

Policjanci ćwiczyli na Stadionie Śląskim

Data publikacji 02.12.2023

Aby być gotowym na zagrożenia, jakie mogą nieść za sobą mecze piłki nożnej, konieczne jest odpowiednie przygotowanie policjantów. Dlatego tak ważne jest ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności. Pod koniec tygodnia śląscy mundurowi ćwiczyli w chorzowskim „Kotle Czarownic”.

Podczas meczów piłkarskich może dochodzić do zamieszek. Dlatego też, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wydarzeń sportowych, policjanci doskonalą swoje umiejętności. Ćwiczenie różnych scenariuszy zakłóceń porządku ma na celu przygotowanie mundurowych do skutecznej interwencji w przypadku incydentów.

W miniony czwartek na Stadionie Śląskim policjanci z Bielska-Białej, Bytomia, Chorzowa, Częstochowy, Katowic, Piekar Śląskich i Tarnowskich Gór ćwiczyli w pododdziałach zwartych. Mundurowi doskonalili szybkie i sprawne tworzenie szyków policyjnych oraz sposób przemieszczania się. Część z nich wcieliła się w rolę chuliganów, którzy nie reagowali na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Pozoranci obrzucili interweniujących policjantów butelkami, co skutkowało użyciem wobec nich siły.

Cyklicznie organizowane szkolenia na stadionach podnoszą umiejętności policjantów, którzy muszą być gotowi na różnego rodzaju zagrożenia. Zapewnienie bezpieczeństwa to priorytet podczas wydarzeń sportowych, w których w jednym czasie i miejscu gromadzi się bardzo duża liczba osób.

  • Zdjęcie przedstawia policjantów na płycie Stadionu Śląskiego
  • Zdjęcie przedstawia policyjnych przewodników wraz z psami służbowymi
  • Zdjęcie przedstawia policjantów na trybunach Stadionu Śląskiego
  • Zdjęcie przedstawia uczestników ćwiczenia
  • Zdjęcie przedstawia patrol konny policji
  • Zdjęcie przedstawia policjantów wchodzących na stadion
Powrót na górę strony