Wiadomości

Poszukiwany wpadł z narkotykami

Data publikacji 27.11.2023

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 33-latka, który miał przy sobie pół kilograma narkotyków. Z zabezpieczonej amfetaminy i marihuany łącznie można przygotować ponad 5 tysięcy dilerskich porcji. Dodatkowo mieszkaniec Bytomia był poszukiwany przez sąd listem gończym celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bytomia, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna miał przy sobie pół kilograma narkotyków. Mundurowi wcześniej mieli informację, że poszukiwany listem gończym 33-latek najprawdopodobniej pojawi się w dzielnicy Miechowice. Wiadomość potwierdziła się i stróże prawa zatrzymali bytomianina, przy którym ujawnili amfetaminę i marihuanę, z których łącznie można było przygotować ponad 5 tysięcy dilerskich porcji. Mężczyzna wcześniej był już karany za posiadanie środków odurzających oraz inne przestępstwa. Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a następnie trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Przestrzegamy osoby, które posiadają lub zamierzają kupować środki psychoaktywne o konsekwencjach prawnych takiego postępowania. Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie i udzielanie narkotyków reguluje artykuł 62 i 59 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.


Przypominamy również, że każdy może pomóc organom ścigania w schwytaniu osoby, która ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeśli wiemy, gdzie przebywa taka osoba, możemy anonimowo poinformować o tym telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na stronie internetowej jednostkę Policji. Warto też przypomnieć, że osoby ukrywające poszukiwanych muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Ukrywanie takiej osoby jest przestępstwem i grozi za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony