Wiadomości

Kryminalni zatrzymali patostreamerów ze Śląska

Data publikacji 27.11.2023

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch 18-latków, którzy 17 listopada na terenie Śląska dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Kryminalni ze śląskiej komendy wojewódzkiej bardzo wnikliwie analizowali materiał dotyczący dwóch młodych mężczyzn, którzy 17 listopada br. na terenie Bytomia i Gliwic dopuścili się przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu względem dwóch młodych kobiet. Po zdarzeniu nastolatkowie wyjechali poza granicę naszego kraju. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli 18-latków i ustalili, że mają zamiar wrócić do Polski. W miniony weekend zatrzymali ich na terenie Śląska, niedługo po tym, jak przekroczyli granicę.

Dzisiaj zostaną doprowadzeni z policyjnego aresztu do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty. O tym, jakie to będą zarzuty, zdecyduje prokurator.

Apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży – rozmawiajcie ze swoimi pociechami i interesujcie się nimi, a w szczególności:

  • interesujcie się ich aktywnością w sieci;
  • uświadamiajcie o zagrożeniach, jakie mogą na nie czyhać;
  • wyjaśniajcie, że nie wszystkie zachowania w internecie są bezpieczne;
  • budujecie ze swoimi dziećmi więź i zaufanie.

Film zatrzymanie

Opis filmu: Zatrzyma

Pobierz plik zatrzymanie (format mp4 - rozmiar 25.31 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja_filmu.mp3 (format mp3 - rozmiar 419.18 KB)

Powrót na górę strony