Wiadomości

Zatrzymany z 1,5 kg amfetaminy tymczasowo aresztowany

Data publikacji 21.11.2023

Kryminalni z Mikołowa zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mieszkaniec Orzesza wpadł w centrum Łazisk Górnych z ponad kilogramem amfetaminy. Resztę znaleziono w jego garażu – w sumie ponad 1,5 kilograma. Na wniosek śledczych podejrzany został tymczasowo aresztowany - grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Mikołowscy kryminalni zatrzymali 34-letniego mieszkańca Orzesza na ulicy Chopina w Łaziskach Górnych. Mężczyzna miał w samochodzie ponad kilogram amfetaminy. Część narkotyków była już poporcjowana na "działki", a reszta gotowa do podzielenia. Czarnorynkową wartość narkotyków oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. W trakcie przeszukania z wykorzystaniem policyjnego psa służbowego, policjanci znaleźli w domu mężczyzny kolejną porcję narkotyków - łącznie blisko 1,5 kilograma. Śledczy zabezpieczyli należącą do 34-latka gotówkę - ponad 50 tysięcy złotych, kilka tysięcy euro oraz kilkaset dolarów.

W niedzielę 19 listopada orzeszanin trafił do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek śledczych podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony