Wiadomości

Śląscy "poszukiwacze" na szkoleniu z GOPR

Data publikacji 21.11.2023

Konieczność ciągłej gotowości do działania w wypadku zaginięcia osoby, której życie i zdrowie w sposób realny jest zagrożone, wymaga nieustannego doskonalenia swoich umiejętności. Także poprzez współpracę z innymi służbami. Dlatego też policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach uczestniczyli w organizowanym corocznie przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Grupa Beskidzka szkoleniu z zakresu zarządzania działaniami poszukiwawczymi na terenach górskich.

Mapa z obszarem poszukiwań i leżąca na niej opaska z napisem Policja

Dwudniowe szkolenie terenowe, miało za zadanie przygotowanie uczestników do trudnej i odpowiedzialnej roli, jaką jest współdowodzenie akcjami poszukiwawczymi. Podczas działań terenowych uczestnicy zdobywali praktyczną wiedzę z zakresu planowania, profilowania oraz dysponowania posiadanymi siłami, wykorzystywanymi w czasie działań podejmowanych na terenach górskich.

Wymiana doświadczeń pomiędzy GOPR, a WPiIO KWP w Katowicach, pozwoliła na pogłębienie już istniejącej współpracy.

Mundurowi uczestniczący w warsztatach zdobyli praktyczne doświadczenie w dowodzeniu akcjami poszukiwawczymi, ćwicząc w warunkach realnie odzwierciedlających sytuacje zaginięcia osób na terenie działania Grupy Beskidzkiej GOPR, do jakich doszło w przeszłości.

  • Uczestnicy szkolenia podczas odprawy
  • Na pierwszym planie samochód GOPR a dalej namiot pod którym widoczni są uczestnicy szkolenia
  • Samochód GOPR
Powrót na górę strony