Wiadomości

Policjanci ewakuowali seniorkę z płonącego mieszkania

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci z komisariatu I w Katowicach ewakuowali seniorkę z mieszkania, w którym wybuchł pożar. Starsza kobieta nie mogła sama opuścić lokalu, gdyż na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, kobiecie nic się nie stało i po akcji gaśniczej mogła wrócić do mieszkania.

W sobotnie popołudnie dyżurny z Komisariatu Policji I w Katowicach odebrał zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ulicy Wilimowskiego. Kobieta, mieszkająca ze swoją babcią, prosiła o szybką pomoc, gdyż pożar objął jej mieszkanie, uniemożliwiając ucieczkę niepełnosprawnej ruchowo seniorce. Zgłaszająca nie potrafiła udźwignąć babci, aby móc ją ewakuować.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowego, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Pomimo gęstego dymu i ognia, weszli do mieszkania i jeszcze przed przyjazdem strażaków sierż. Oliwia Zyg i post. Wojciech Górecki ewakuowali 77-letnia kobietę. Kilka chwil później na miejscu byli już strażacy, którzy ugasili pożar.

Na szczęście nikt nie doznał obrażeń i nie była potrzebna pomoc medyczna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru mogło dojść ze względu na nagrzanie ubrań znajdujących się w pobliżu pieca kaflowego i ich zapłon. Po przeprowadzonych działaniach gaśniczych, strażacy kilkukrotnie sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz detektorem gazów, tak aby kobiety mogły bezpiecznie wrócić do swojego mieszkania.

  • zdjęcie kolorowe: dwoje policjantów w mieszkaniu w którym wybuchł pożar
  • zdjęcie kolorowe: strażak w mieszkaniu w którym wybuchł pożar
  • zdjęcie kolorowe:  zniszczone w wyniku pożaru ubrania
Powrót na górę strony