Wiadomości

Pirat drogowy stracił prawo jazdy

Data publikacji 17.11.2023

Policjanci z zawierciańskiej drogówki zatrzymali kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Z uwagi na przekroczony limit punktów karnych stracił także prawo jazdy. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Żarnowiec raz już osiągnął limit dopuszczalnych punktów karnych.

Wczoraj po godzinie 17.00 w miejscowości Wola Libertowska policjanci z zawierciańskiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Kontrola jadącego bmw wykazała, że kierujący nim 21-latek pędził 115 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 65 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 4 tys. zł. Jego konto zasiliło także 14 punktów karnych, a ponieważ przekroczył limit 24 punktów, jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Jak się okazało, młody kierowca na swoim sumieniu ma liczne wykroczenia drogowe. W 2021 roku mieszkaniec gminy Żarnowiec w obszarze zabudowanym także jechał z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dopuszczalna. Wtedy również osiągnął limit punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Niestety, pomimo wielu działań promujących bezpieczną jazdę, kierujący nadal zapominają zdjąć nogę z gazu. Zawierciańscy policjanci apelują o rozsądek za kierownicą i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Powrót na górę strony