Wiadomości

Długa lista przewinień...

Data publikacji 10.11.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 27-latka, który ukradł 2 pługi ciągnikowe w Palowicach. Sprawca poruszał się koparko-ładowarką, którą wcześniej także ukradł. Dodatkowo mężczyzna kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, a w czasie kontroli policjanci ujawnili przy nim środki odurzające. Grozi mu do 5 lat więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali sprawcę kradzieży koparko-ładowarki oraz 2 pługów ciągnikowych. Jak się okazało, sprawca próbował uciekać kierując koparko-ładowarką, którą wcześniej także ukradł. Gdy został zatrzymany, mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające. Dodatkowo w trakcie wykonywanych czynności policjanci odkryli, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

27-letni mężczyzna najpierw dokonał kradzieży koparko-ładowarki na terenie Knurowa, a następnie za jej pomocą ukradł 2 pługi z okolic Palowic. W trakcie wykonywanych czynności policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach najpierw znaleźli porzucone pługi, które od razu zostały zabezpieczone, a następnie w toku poszukiwań zatrzymali w Bełku sprawcę powyższych czynów. Mężczyzna początkowo próbował uciekać, jednak bezskutecznie. Mundurowi zatrzymali go i doprowadzili do jednostki Policji. Na tym jednak nie koniec jego długiej listy przewinień.

W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy mężczyźnie środki odurzające. Ponadto ustalili, że 27-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. O jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony