Wiadomości

32 zarzuty w sprawie o oszustwo

Data publikacji 30.10.2023

Tyscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili sprawców oszustw, którzy wystawiali telefony komórkowe do sprzedaży na portalach internetowych, jednak nie zamierzali wywiązywać się ze złożonych zamówień. Kryminalni ustalili tożsamość sprawców i ich zatrzymali. Oszuści zajmujący się przestępczym procederem usłyszeli już zarzuty.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach prowadzili dochodzenie w sprawie oszustw, do których doszło w okresie od października 2022 do stycznia bieżącego roku. Sprawcy za pośrednictwem internetu oferowali na sprzedaż telefony komórkowe, jednak nie mieli zamiaru wywiązać się z zawartych umów. Zainteresowane osoby opłacały zamówienie, po czym nie otrzymywały towaru, a kontakt z osobą sprzedającą się urywał. Szczegółowa analiza uzyskanych informacji pozwoliła na ustalenie policjantom tożsamości oszustów.

Okazało się, że przestępczym procederem zajmowali się 36-letnia mieszkanka Tychów oraz 38-letni mężczyzna, mieszkaniec Bierunia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że para wspólnie dokonała 32 przestępstw oszustw, na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Przeciwko sprawcom opisywanych przestępstw został skierowany akt oskarżenia, a w wyniku czynności dochodzeniowo-śledczych ujawniono 30 osób pokrzywdzonych przestępczą działalnością oszustów.

Pamiętaj!
Jeśli kupiłeś przedmiot i mimo wykonania przelewu sprzedający nie nadał paczki, spróbuj się z nim skontaktować, aby wyjaśnić sytuację. W przypadku, gdy kontakt się urwał, a Ty nadal nie masz zakupionego przedmiotu lub zwrotu wpłaconych pieniędzy, możesz zgłosić zdarzenie na policji. Aby to zrobić, zapisz:
- ID ogłoszenia,
- zrzuty ekranu wszystkich wymienionych ze Sprzedającym wiadomości,
- dane, które posiadasz o Sprzedającym (imię i nazwisko, numer telefonu, miejscowość, numer konta bankowego),
- dowód wykonania przelewu.

 

Powrót na górę strony