Wiadomości

Dzielnicowy wydał oprawcy zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania

Data publikacji 24.10.2023

Nawet 5 lat więzienia grozi 42-latkowi podejrzanemu o znęcanie się nad swoją żoną. Dzielnicowy interweniował wobec mysłowiczanina po zgłoszeniu stosowania przemocy przez kobietę, która obawiała się o swoje życie i zdrowie. Wobec mężczyzny stróże prawa zastosowali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, a także do pokrzywdzonej.

Do mysłowickiejgo dzielnicowego zgłosiła się kobieta, która poinformowała go, że jest ofiarą przemocy ze strony swojego męża. Przerażona kobieta przekazała dzielnicowemu, że od 2021 roku mąż ma ją notorycznie wyzywać, krytykować, ośmieszać. Dochodziło nawet do uderzeń i gróźb. Policjant po ustaleniu okoliczności przemocy wskazujące na zagrożenie życia i zdrowia zgłaszającej, podjął decyzję o zastosowaniu wobec 42-latka  nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. Zastosowano również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. O dalszym losie 42-latka zadecyduje sąd, grozi mu do 5 lat więzienia.

Każdy przypadek przemocy zgłaszaj Policji lub pracownikom socjalnym. Mysłowicki Ośrodek Interwencji Kryzysowej zapewnia pomoc psychologiczną, pedagogiczną i prawną dla osób doświadczających przemocy domowej.

Powrót na górę strony