Wiadomości

Dzielnicowi rozwikłali sprawę kradzieży i odzyskali skradziony samochód

Data publikacji 24.10.2023

Dzielnicowi ze Skoczowa wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież osobowego seata. Mundurowi odzyskali wart 25000 złotych samochód. W ręce mundurowych wpadł również kolega podejrzanego, który miał przy sobie narkotyki. Samochód wrócił już do swojego właściciela, a sprawcy przestępstw muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

W miniony wtorek policjanci z Zebrzydowic otrzymali zgłoszenie o kradzieży osobowego seata. 20-letni mężczyzna, po kłótni ze swoim znajomym zabrał mu klucze wartego 25000 złotych seata i odjechał. Na miejscu interweniowali dzielnicowi zebrzydowickiego komisariatu, którzy ustalili okoliczności dotyczące tego zdarzenia. Dzielnicowi, dysponując jedynie "ksywą" sprawcy, „po nitce do kłębka” ustalili jego pełne dane, jak też miejsce, gdzie może przebywać. Informacja o zdarzeniu i kradzionym pojeździe natychmiast została przekazana do mundurowych z Komisariatu Policji w Skoczowie. Dzielnicowi wykorzystali swoją wiedzę i znajomość terenu oraz rozpoznanie wśród osób mających konflikt z prawem. Dzięki temu „odwiedzili” jedną z posesji na terenie Dębowca, gdzie ujawnili nie tylko poszukiwany pojazd, ale zatrzymali również podejrzewanego o przestępstwo 20-latka. Wspierający dzielnicowych patrol wywiadowców, wśród znajomych zatrzymanego rozpoznał mężczyznę, który był im znany w związku ze środowiskiem powiązanych z narkotykami. 26-latek miał przy sobie środki narkotyczne, więc dołączył do grona zatrzymanych. Pojazd po wykonaniu czynności procesowych wrócił do swojego właściciela.
20-latek usłyszał już zarzuty związane z krótkotrwałym użyciem pojazdu i w najbliższym czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za swój czyn. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. Z kolei jego 26-letni kolega odpowiadać będzie za posiadanie narkotyków- to przestępstwo, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony