Wiadomości

Ze sklepu prosto pod koła samochodu

Data publikacji 20.10.2023

„W lewo, w prawo, w lewo”, to zasada, która w ruchu prawostronnym, może uratować niejedno ludzkie życie. Niestety na własnej skórze przekonał się o tym dziesięciolatek, który zapomniał się upewnić, że może bezpiecznie przejść przez jezdnię i wtargnął tuż pod nadjeżdżający samochód. Pamiętajmy, że to również my sami mamy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przedwczoraj około godziny 11:30 stróże prawa otrzymali wezwanie, iż na ulicy Głównej w dzielnicy Osiny w Żorach doszło potrącenia dziecka przez samochód osobowy.
Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego po sprawdzeniu stanu zdrowia dziecka i udzieleniu niezbędnej pomocy ustalił wstępnie, jak wyglądało całe zajście. W wyniku analizy nagrań z kamer znajdujących się w pobliżu, a także informacjom od uczestników i świadków zdarzenia, mundurowi dowiedzieli się, iż chłopiec wybiegł ze sklepu, a następnie wbiegł pod nadjeżdżający pojazd w miejscu, w którym nie było przejścia dla pieszych. Chwilę wcześniej dziesięciolatek zerknął w lewo i prawo, ale nie sprawdził, czy za busem, który przejechał, porusza się kolejny samochód i wtargnął przed nadjeżdżające z lewej strony renault clio.
Kierujący był trzeźwy i na szczęście jechał powoli... Po całym zajściu od razu pobiegł udzielić pomocy dziecku. Chłopiec celem dalszej, specjalistycznej diagnostyki zabrany został przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Pamiętajmy o zasadach korzystając z dróg, w tym ograniczonego zaufania, ostrożności, a kiedy ustawa tego wymaga szczególnej ostrożności. Z pewnością rejon przejść i skrzyżowań do takich właśnie miejsc należy. Chcąc przejść przez jezdnie, każdorazowo upewnijmy się, czy jest to dla nas bezpieczne… także wtedy, gdy korzystamy z oznakowanych przejść dla pieszych. Nośmy również elementy odblaskowe w okresie jesienno-zimowym, a szczególnie po zmierzchu.

Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Audiodeskrypcja.m4a

Opis nagrania: Audiodeskrypcja filmu.

Powrót na górę strony