Wiadomości

Ruszyła akcja "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"

Data publikacji 19.10.2023

Akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. W dniach 21 i 28 października, 18 listopada oraz 9 grudnia, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli pojazdów.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem.

Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii. Dzisiejsza inauguracja w województwie śląskim odbyła się na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Automobilklubu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Pszczyńskiej 13. W  wydarzeniu uczestniczyli Wiceprezes Zarządu Automobilklubu Śląskiego Pan Marek Głowania oraz kierowca rajdowy Jarosław Szeja.

W dniach 21 i 28 października, 18 listopada oraz 9 grudnia tego roku kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł swoich samochodów. W wybranych terminach, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdów. Kampania potrwa do 15 grudnia.

W załączniku poniżej znajduje się wykaz stacji diagnostycznych, które biorą udział w akcji na terenie województwa śląskiego.

 

A tak wygląda akcja w poszczególnych jednostkach Policji z naszego województwa:

- Częstochowa

- Gliwice

  • Policjant w odblaskowej kamizelce uśmiecha się, a na pierwszym planie widać fragment radiowozu z napisem Policja.
  • Kierowca rajdowy w samochodzie.
  • Samochód rajdowy sfotografowany tyłem. Z rury wydechowej wydobywa się dym.
  • Policjant udzielający wywiadu telewizji TVS. Obok dziennikarka z mikrofonem oraz operator z kamerą.
  • Kierowca rajdowy udzielający wywiadu dla telewizji.
  • Pojazdy na stacji kontroli pojazdów.
  • Kontroler sprawdza światła na stacji kontroli pojazdów. Z prawej strony stoi policjant.
  • Zdjęcie grupowe policjantów i pozostałych mężczyzn uczestniczących w wydarzeniu.
  • Zdjęcie grupowe policjantów i pozostałych mężczyzn uczestniczących w wydarzeniu. Na pierwszym planie znajduje się samochód rajdowy.

Film Spot_Twoje_Swiatla-Nasze_Bezpieczenstwo_2023.mp4

Pobierz plik Spot_Twoje_Swiatla-Nasze_Bezpieczenstwo_2023.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.14 MB)

Powrót na górę strony