Wiadomości

Nagrody dla najlepszych dyżurnych na Śląsku

Data publikacji 12.10.2023

Z najlepszymi policyjnymi dyżurnymi na Śląsku spotkał się dzisiaj Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Marek Nowakowski. Komendant wręczył nagrody zwycięzcom wojewódzkich eliminacji do „Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji”. Laureat zawodów będzie reprezentował śląski garnizon w krajowym finale turnieju.

W dniach od 20 do 21 września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzono konkurs na najlepszego dyżurnego w województwie śląskim. To od tej grupy policjantów, pełniących służbę na stanowisku kierowania, zależy czas przyjmowania zgłoszeń o zdarzeniach, niezwłoczne organizowanie działań i skuteczne kierowanie będącymi w ich dyspozycji siłami i środkami oraz zapewnienie właściwego obiegu informacji o zdarzeniach.

W szranki stanęło 33 policjantów służby dyżurnej wyłonionych wcześniej w macierzystych jednostkach, którzy w pierwszym dniu zawodów musieli zmierzyć się z testem wiedzy policyjnej, który obejmował problematykę z zakresu działania na stanowisku kierowania, w tym udzielania pierwszej pomocy. 

Wyłoniona z tej grupy dziesiątka mundurowych, następnego dnia rywalizowała w II etapie konkursu-symulacji pracy na stanowisku kierowania w przypadku wystąpienia katastrofy komunikacyjnej oraz napadu na kantor. 

Na podstawie ilości zdobytych punktów z wszystkich konkurencji, wyłoniono zwycięzców:

  1. kom. Daniel Tomczyk z KMP w Rybniku,
  2. asp. sztab. Piotr Wyczesany z KMP w Mysłowicach,
  3. asp. sztab. Dawid Cacoń z KPP w Zawierciu.

Dzisiaj do komendy wojewódzkiej najlepsi dyżurni na Śląsku przyjechali wraz ze swoimi przełożonymi – komendantem i zastępcami komendantów z rybnickiej, mysłowickiej i zawierciańskiej jednostki: kom. Damianem Przybyłą, podinsp. Jarosławem Bąkiem oraz nadkom. Pawełem Sobotą. 

Z policjantami spotkał się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Marek Nowakowski, który wręczył zwycięzcom konkursu nagrody, gratulując i życząc dalszych sukcesów w służbie.

W spotkaniu uczestniczyła również mł. insp. Katarzyna Wanik – Naczelnik Wydziału Sztab Policji KWP w Katowicach wraz ze swoim zastępcą nadkom. Leszkiem Szukalskim.

Zwycięzca zawodów będzie reprezentował garnizon śląski w „Ogólnopolskim Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji”, który już w listopadzie odbędzie się katowickiej szkole Policji.

  • Komendant wręcza puchary zwycięzcom Turnieju
  • Komendant wręcza puchary zwycięzcom Turnieju
  • Komendant wręcza puchary zwycięzcom Turnieju
  • Komendant przemawia do zwycięzców Turnieju
  • Zwycięzcy Turnieju wraz ze swoimi Komendantami
  • Zdjęcie pamiątkowe zwycięzców Turnieju wraz z Komendantami
Powrót na górę strony