Wiadomości

Wypadek na autostradzie A1

Data publikacji 11.10.2023

Lublinieccy śledczy wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło dzisiaj na autostradzie A-1. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z motocyklistą, kierowca jednośladu poniósł śmierć. Apelujemy o ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dzisiaj, krótko po 9.30, dyżurny lublinieckiej komendy został powiadomiony o wypadku na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Woźniki. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego marki Fiat Ducato z motocyklem marki BMW, 39-letni motocyklista - mieszkaniec Inowrocławia, poniósł śmierć.
Na miejscu wypadku lądował helikopter LPR. Autostrada na tym odcinku była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy, kierując,podróżując na węzeł Częstochowa - kierunek Ostrawa. Na miejscu był obecny prokurator, a czynności procesowe prowadzili policjanci z drogówki lublinieckiej komendy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się śledztwie.
Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy również, aby dostosować prędkość do szybko zmieniających się o tej porze roku warunków na drodze.

  • na zdjęciu widoczna jest zasłona stosowana przy wypadkach drogowych jak również motocykl marki BMW
  • na zdjęciu widoczny jest oznakowany radiowóz, wóz strażacki oraz samochody stojące w korku z boku widoczna jest grupa ludzi
Powrót na górę strony