Wiadomości

Zatrzymali złodzieja i odzyskali skradzione 15 tys. zł

Data publikacji 10.10.2023

Policjanci z komisariatu w Krzepicach odzyskali 15 tys. zł, które skradziono mieszkańcowi gminy Przystajń. Sprawca został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. Odzyskane pieniądze trafiły już do właściciela.

Oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzepicach został poinformowany przez mieszkańca gminy Przystajń o tym, że ktoś włamał się do jego domu, a następnie ukradł mu 15 000 złotych w gotówce.

Kryminalni z Krzepic przyjęli od pokrzywdzonego 74-latka zawiadomienie i od razu przystąpili do działania. Mundurowi pracowali nad wyjaśnieniem sprawy, zbierając materiał dowodowy, w tym przeglądając zapisy monitoringu i przesłuchując świadków. Wiedza, jaką uzyskali, analizując zgromadzony w sprawie materiał, pozwoliła na wytypowanie sprawcy.

Doświadczenie oraz policyjny nos nie zawiodły stróżów prawa. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który przyznał się do zarzucanego czynu. Podejrzany złożył szczegółowe i obszerne wyjaśnienia oraz oddał skradzione pieniądze, które wróciły już do właściciela. Teraz 51-letni mężczyzna musi liczyć się możliwością spędzenia w więzieniu nawet 10 lat.

Powrót na górę strony