Wiadomości

Nieletni zatrzymani za kradzieże

Data publikacji 03.10.2023

Zawierciańscy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, którzy w jednej ze szkół ponadpodstawowych dokonali kradzieży. Łupem 15-latków padły telefony komórkowe, pieniądze i legitymacje szkolne. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

W minioną środę na terenie jednej ze szkół średnich w Zawierciu doszło do kradzieży. Z plecaków trzech uczniów zniknęły telefony komórkowe o łącznej wartości 3,5 tys. zł, a także 40 i dwie legitymacje szkolne.

Dzień później zawierciańscy policjanci zostali powiadomieni, że na teren tej samej szkoły weszły dwie osoby, które zostały zauważone przez nauczycieli przy szatni. Chłopcy nie chcieli podać powodu swojej wizyty. Jak ustalili dzielnicowi, dwaj 15-latkowie to uczniowie innej zawierciańskiej szkoły średniej, którzy wykorzystując odbywające się zawody sportowe, weszli do szatni hali sportowej. Byli tam też dzień wcześniej.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że chwilę przed ujęciem nieletnich, na terenie szkoły doszło do kradzieży. Tym razem łupem padło prawie 90 , słuchawki bezprzewodowe i rogalik, które zostały znalezione przy jednym z chłopców. 15-latkowie przyznali, że to oni dzień wcześniej zabrali telefony komórkowe i pozostałe przedmioty. Wskazali też miejsce, gdzie wyrzucili telefony, których nie udało im się sprzedać w lombardzie. Policjanci kryminalni w korycie Warty odnaleźli porzucone fanty. Nieletni zostali zatrzymani, o czym natychmiast powiadomiono ich opiekunów, a także sąd rodzinny, który teraz zadecyduje jakie środki zastosować wobec nieletnich sprawców czynów karalnych.

Przypominamy!
Zgodnie z Ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec nieletniego mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy.

  • Policjant prowadzi korytarzem zatrzymanego nastolatka.
  • Na zdjęciu widoczne uszkodzone, mokre telefony komórkowe oraz legitymacja szkolna.
  • Nieumundurowany policjant z opaską na ramieniu z napisem POLICJA prowadzi korytarzem zatrzymanego nastolatka.
Powrót na górę strony