Wiadomości

Szczęśliwy finał poszukiwań 70-latka

Data publikacji 01.10.2023

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 70-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego. Senior miał problemy z pamięcią i nie był w stanie sam wrócić do domu. W akcji brały udział wszystkie służby! Zaangażowanie policyjnego przewodnika i psa tropiącego, a także wykorzystanie drona z kamerą termowizyjną umożliwiły pozytywne zakończenie czynności.

W czwartek policjanci pszczyńskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca gminy Goczałkowice-Zdrój. Z informacji, jaka została przekazana przez najbliższą rodzinę wynikało, że mężczyzna ma problemy z pamięcią, a kilka godzin wcześniej wyszedł on z domu nie zabierając ze sobą telefonu komórkowego. W rejon zaginięcia ruszyli policjanci i strażacy. Do poszukujących szybko dołączył przewodnik z psem tropiącym, a także strażacy, którzy w akcji wykorzystywali drona z kamerą termowizyjną. Czynności były prowadzone na terenach leśnych i nad stawem. W celu jak najszybszego dotarcia do zaginionego wykorzystano także quada.

Podczas kilkugodzinnej penetracji terenu mundurowi odnaleźli seniora. Mężczyzna otrzymał niezbędną pomoc medyczną, po czym został przekazany rodzinie.

Dzięki szybkiej reakcji można zapobiec tragedii - PAMIĘTAJMY, aby nie zwlekać ze zgłoszeniem o zaginięciu osoby – liczy się każda minuta.

Powrót na górę strony