Wiadomości

Śląscy policjanci zabrali dzieci na ranczo

Data publikacji 27.09.2023

Policjanci z katowickiego Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji zorganizowali dla podopiecznych katowickiej placówki opiekuńczo-wychowawczej wycieczkę. Milusińscy mieli okazję odwiedzić zagrodę Ale Ranczo w Orzeszu, gdzie dowiedzieli się, jak wygląda opieka nad zwierzętami. Mundurowi przygotowali sporo atrakcji i postarali się o to, by tego dnia dzieci nie narzekały na nudę…

Na początku tygodnia policjanci zabrali dzieci z 5. Domu w Katowicach na wycieczkę w ciekawe miejsce. Aspirant Adam Doleżych oraz młodszy aspirant Karolina Gonera pojechali z dziećmi na warsztaty do zagrody Ale Ranczo do Orzesza.

Właścicielką rancza jest Pani Aleksandra Witek-Ignatowska, która stworzyła dom dla około 70 zwierząt, które były przez nią ratowane z rzeźni lub innych miejsc, gdzie spotykało je cierpienie.

Dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć z bliska zwierzęta mieszkające w zagrodzie, ale też zaobserwować ich zwyczaje, dzięki czemu mogły oswajać się z naturą i rozwijać empatię. Karmienie zwierząt, zabawy z nimi, pielęgnacja koni były tylko wstępem do największej atrakcji, czyli do jazdy konnej pod okiem doświadczonych instruktorów. Dla podopiecznych zorganizowano też gry i zabawy.

Nadinspektor Roman Rabsztyn w 2021 roku otoczył opieką dom dziecka, który znajduje się niedaleko Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Od tego czasu policjanci regularnie spotykają się z wychowankami placówki i organizują z myślą o nich różne spotkania. W ubiegłym roku odbyło się 5 spotkań, w których śląscy policjanci przeprowadzili pogawędki na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, pierwszej pomocy, bezpieczeństwie na drodze, cyberprzestępczości. Prócz wykładów profilaktycznych dla dzieci zorganizowano Dzień Dziecka oraz Dzień Ziemniaka, gdzie na podopiecznych czekało wiele atrakcji. Kończąc 2022 rok, mundurowi spotkali się z wychowankami Domu numer 5 w Katowicach, aby wspólnie przygotować kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

  • Chłopczyk głaszcze koziołka. obok inne dzieci.
  • Kobieta pozuje do zdjęcia z dziewczynką, którą obejmuje.
  • Dzieci przyglądają się małym zwierzątkom.
  • Mężczyzna razem z dziećmi karmi marchewką osiołka.
  • Kobieta trzyma za łeb konia,widać jego zęby. Obok stoją dzieci.
  • Kobieta stoi przy koniu, naprzeciwko niej są dzieci.
  • Dzieci stoją przy koniu, niektóre z nich czeszą konia.
  • Dziecko jedzie konno.
  • Kobieta stoi tyłem do aparatu, przed nią znajdują się konie.
Powrót na górę strony