Wiadomości

Świadek zareagował, a policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 26.09.2023

Dzięki właściwej reakcji świadka z ruchu został wyeliminowany kolejny kierowca, który w stanie nietrzeźwości usiadł za kierownicą samochodu. 38-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii. Pamiętajmy! Widząc niebezpieczną sytuację nie bądźmy bierni! Reagujmy!

Wczoraj w Bieruniu na ulicy Rynek około godziny 6:00 oficer dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Podejrzenie świadka o tym, że za kierownicą audi siedzi mężczyzna, który może znajdować się pod wpływem alkoholu, wzbudził fakt dziwnie wykonujących przez niego manewrów. Świadek, gdy tylko nadarzyła się okazja, podbiegł do tego pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki po czym wezwał na miejsce służby i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Zaalarmowany patrol drogówki niezwłocznie udał się na miejsce wskazane w zgłoszeniu. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty, a sprawa trafi do sądu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Dzięki reakcji świadka nie doszło do tragedii. Pamiętajmy! Widząc niebezpieczną sytuację nie bądźmy bierni! Reagujmy! Nie odpowiedzialny kierowca za popełnione przestępstwo będzie teraz odpowiadał przed sądem.

To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Dziękujemy zgłaszającemu, który zareagował i powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach.

„Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa. Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudza Twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Nie reagujesz akceptujesz


 


 


 


 


 


 


 

 


 


 


 


 

Powrót na górę strony