Wiadomości

W samochodzie przewozili broń palną, amunicję, narkotyki i skradzione rzeczy

Data publikacji 26.09.2023

Zawierciańscy kryminalni ustalili, gdzie przebywa dwóch mężczyzn, którzy mogą posiadać narkotyki. Stróże prawa wiedzieli też, że w samochodzie, którym się poruszali, znajduje się broń palna i amunicja. Ustalenia policjantów zostały potwierdzone. W pojeździe znaleziono narkotyki, pistolet oraz przedmioty, które dwa dni wcześniej zostały skradzione z jednego z mieszkań. Decyzją sądu 24-letni mężczyzna trafił do aresztu, a 31-latek został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci operacyjni zawierciańskiego Wydziału Kryminalnego, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili, gdzie znajduje się dwóch mężczyzn, którzy posiadają nielegalne przedmioty. Kryminalni wiedzieli, że w samochodzie, którymi poruszali się dwaj mieszkańcy Zawiercia, znajdują się narkotyki oraz broń palna. Stróże prawa potwierdzili tę informację. W jednym z mieszkań przy ulicy Paderewskiego w Zawierciu zastali 31-latka i jego 24-letniego kolegę. W zaparkowanym w pobliżu budynku fiacie policjanci ujawnili nieznaczne ilości środków psychoaktywnych. Wstępne badania potwierdziły, że znalezione narkotyki to amfetamina i inna substancja psychoaktywna. Wewnątrz pojazdu, który należał do krewnej 24-latka, znajdował się także pistolet wraz z amunicją. Policjanci ujawnili także przedmioty, które zostały skradzione dwa dni wcześniej z jednego z mieszkań na terenie miasta. Mężczyźni zostali zatrzymani. W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że zatrzymani wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży z włamaniem. Taki właśnie zarzut usłyszeli podejrzani. 31-latek przyznał się do jego popełnienia. Natomiast 24-latek dodatkowo usłyszał kolejne zarzuty. Mężczyzna przyznał się do posiadania broni palnej z 24 sztukami amunicji, na którą nie miał wymaganego zezwolenia, a także do posiadania narkotyków. Starszy mieszkaniec Zawiercia został objęty policyjnym dozorem. W stosunku do młodszego zawierciański sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie. Wczoraj 24-latek trafił do zakładu karnego.

Przypominamy!

  • Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • Z karą do 8 lat pozbawienia wolności musi liczyć się ten, kto posiada broń palną lub amunicję bez wymaganego zezwolenia.

  • Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat izolacji.

 

  • Zabezpieczona broń.
  • Tekturowe pudełko, w którym po prawej stronie widoczne są w tak zwanym koszyczku naboje, a po lewej stronie sprzęty elektroniczne wraz z foliowymi zwitkami.
  • Technik kryminalistyki przeprowadza czynności z zatrzymanym mężczyzną.
  • Widoczne męskie ręce trzymane z tyłu, na które zakładane są kajdanki.
  • Technik kryminalistyki przeprowadza czynności z zatrzymanym mężczyzną.
  • Urządzenie do skanowania linii papilarnych.
Powrót na górę strony