Wiadomości

Dzielnicowi w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 25.09.2023

Dzielnicowi z Komisariatu w Kuźni Raciborskiej w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego. W organizmie 27-latka znajdowało się ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dzielnicowi z Komisariatu w Kuźni Raciborskiej wracali ze służby, kiedy na ulicy Gliwickiej w Raciborzu zauważyli, że jadące przed nimi audi nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy. Policjanci, podejrzewając, że za kierownicą znajduje się osoba chora lub nietrzeźwa, natychmiast powiadomili operatora numeru alarmowego 112 i dalej jechali za nim. Próbowali wyprzedzić samochód, aby go zatrzymać, ale kierujący cały czas zajeżdżał im drogę.
Udało się to dopiero na ulicy Batorego w Raciborzu. Kierujący, na widok dzielnicowych próbował jeszcze uciekać pieszo, ale został natychmiast zatrzymany. Na miejsce przyjechali policjanci z ruchu drogowego i przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu. Okazało się, że w organizmie miał ponad 2,5 promila, a po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazło się, że ma też aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Jeżeli widzisz niepokojące sygnały – działaj! Kiedy ktoś zamierza wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, nie pozwól na to! Wystarczy, że zadzwonisz na 112, a być może uratujesz czyjeś życie.

„Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa. Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudza Twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony