Wiadomości

Policjanci z Komisariatu w Łodygowicach otrzymali medale im. podkomisarza Andrzeja Struja

Data publikacji 25.09.2023

Sierżant sztabowy Patryk Błaszcz i starszy sierżant Łukasz Laszczak otrzymali z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego medale im. podkomisarza Andrzeja Struja. Policjanci w pełni zasłużyli na to wyróżnienie, ponieważ z narażeniem własnego życia gasili pożar i wynieśli z budynku troje małych dzieci. Serdecznie gratulujemy!

Do zdarzenia tego doszło 19 czerwca. Po godzinie 4.00 dyżurny Komisariatu Policji w Łodygowicach otrzymał informację, że w jednym z budynków doszło do pożaru. Sierżant sztabowy Patryk Błaszcz i starszy sierżant Łukasz Laszczak, którzy byli wtedy w służbie, natychmiast pojechali na miejsce. Gdy tam dotarli, pożarem zajęta była elewacja budynku, paliły się krzesła i opony, które znajdowały się przed drzwiami wejściowymi do budynku. Policjanci natychmiast rozpoczęli gaszenie pożaru. Obecny wtedy na miejscu zarządca budynku powiedział im, że w środku są dwie rodziny z dziećmi. Mundurowi wyważyli drzwi wejściowe i weszli do budynku. Obudzili śpiących i niczego nieświadomych domowników. Wzięli trójkę małych dzieci, a dorosłym kazali szybko opuścić budynek i iść za sobą. Po chwili na miejsce przyjechali strażacy, którzy przejęli działania. Podczas pożaru w budynku znajdowało się 9 osób, na szczęście żadna z nich nie ucierpiała na skutek pożaru.

Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja jest szczególnym wyróżnieniem dla policjantów, którzy narazili własne życie, aby ratować innych. Tego dokonali właśnie policjanci z Komisariatu w Łodygowicach sierżant sztabowy Patryk Błaszcz i starszy sierżant Łukasz Laszczak. 

Policjanci w miniony piątek z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego otrzymali medale. Podczas uroczystości obecny był również Komendant Główny Policji, gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który wyraził dumę z tak bohaterskich czynów funkcjonariuszy. 
 

Zdjęcia- MSWiA

  • policjanci stoją obok siebie obok nich komendant główny oraz minister
  • zdjęcie medalu
  • nagrodzeni policjanci
  • zdjęcie wszystkich nagrodzonych policjanów
  • komendant główny w czasie przemówienia
  • minister w czasie przemówienia
Powrót na górę strony