Wiadomości

Profilaktyczna piosenka nie tylko dla najmłodszych „Bezpieczna droga”

Data publikacji 19.09.2023

„Czerwone nie, nie, nie. Ładnie stój. Zielone tak, tak, tak. Możesz przejść” to słowa refrenu projektu muzycznego zrealizowanego przez Noemi Lemańską oraz Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Melodyjne brzmienie, profesjonalny teledysk i łatwy przekaz kierowany do użytkowników dróg, to przepis na przekazanie podstawowej wiedzy w łatwy i lekki sposób. Mamy nadzieję, że piosenka spodoba się dzieciom.

Dzieci, a szczególnie te, które po raz pierwszy przekraczają próg szkoły czy przedszkola, to wyjątkowa grupa. Mali odkrywcy mierzą się z zupełnie nowymi wyzwaniami, a przy tej okazji są bardzo ciekawi świata. Wszystko to sprawia, że muszą być przygotowani na radzenie sobie z wieloma trudnościami oraz zagrożeniami i znać zasady funkcjonowania poza domem. Jedne z nich, tę codzienną podróż do przedszkola będą pokonywać wraz z rodzicami, pozostała część z nich do szkoły, gdzie nie zawsze będą mogli iść w towarzystwie osoby dorosłej. Nauka zasad bezpieczeństwa tak małych dzieci nie należy do najłatwiejszych. Dzieci w tym wieku popełniają błędy i nie potrafią jeszcze dokładnie określić konsekwencji swoich działań. To dlatego tak istotne jest, aby już od najmłodszych lat przekazywać im wiedzę na temat świadomego dbania o bezpieczeństwo – swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Wiedza ta może uratować komuś zdrowie lub życie.

Profilaktyka – to jedno z głównych zadań Policji. Podczas licznych spotkań czy też akcji przekazujemy najmłodszych jak bezpiecznie zachowywać się w codziennym życiu, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, czy też gdzie szukać pomocy.

Taka idea przyświecała również twórcom piosenki, którzy zaprosili do współpracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Profilaktyczna piosenka „Bezpieczna droga” to wyśpiewany w tanecznym klimacie poradnik, na temat bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych.

Policjanci uczestniczący w realizacji teledysku służyli pomocą i merytorycznym wsparciem, dotyczącym przepisów ruchu drogowego. Użyczyli także policyjnego sprzętu: motocykle oraz radiowozy służbowe, mobilne miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych.

Słowa Piosenki:
1. Przez ulicę chciałbyś przejść
To zadanie niebezpieczne
Wykonalne jednak jest,
Gdy pamiętasz o tym, że:
Refren: / Czerwone nie, nie, nie
Ładnie stój
Zielone tak, tak, tak
Możesz przejść
O tak! Właśnie o tak! / x2

2. Jezdnia, droga, czy ulica
Pełna różnych niespodzianek
Wybierz przejście dla pieszych
Zrób tak a nic się nie stanie!

/ Stosuj się do tej zasady,
Nie przebiegaj dla zabawy
Swoim tempem idź,
Swoim tempem idź / x2
/ Swoim tempem idź / x4

 

  • Zdjęcie przedstawiające wokalistkę oraz dwie tancerki.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę oraz dziewczynkę
  • Zdjęcie przedstawiające wokalistkę w radiowozie, trzymającą w ręku radiostację.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę oraz dziewczynkę i Pana Lemańskiego - operatora kamery.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę oraz dziewczynkę  przechodzącą przez przejście dla pieszych.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę oraz chłopca w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Pliki do pobrania

  • 24.49 KB
    Deskrypcja do teledysku.
Powrót na górę strony