VIII Półmaraton Służb Mundurowych za nami

Data publikacji 18.09.2023

W sobotę odbył się 14. PKO Bytomski Półmaraton. W ramach imprezy zorganizowano VIII Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Drugie miejsce zajął policjant z bytomskiej komendy Rafał Broja. Na pierwszym i trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W sobotę w Bytomiu odbyła się jedna z największych sportowych imprez organizowanych dla wszystkich, którzy kochają biegać. W ramach 14. PKO Bytomskiego Półmaratonu odbył się także VIII Półmaraton Służb Mundurowych, w którym mundurowi z różnych formacji walczyli o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Uczestnicy biegu zmierzyli się z dystansem 21,097 kilometra. Trasa została jak co roku wyznaczona ulicami dzielnicy Miechowice. Poza biegiem głównym odbyły się również biegi towarzyszące na dystansach 10,5 i 5 kilometrów, nordic walking na dystansie 10,5 kilometra oraz biegi dla dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W tym roku jak zwykle dopisała frekwencja, w trasę wyruszyło prawie 1400 osób.

Wśród mundurowych na drugim stopniu podium stanął bytomski policjant Rafał Broja, a pierwsze i trzecie miejsce zajęli reprezentanci z 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Puchary zwycięzcom wręczył Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski, a do gratulacji przyłączył się również Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Damian Radziejowski. Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną - samochód osobowy Toyota. Natomiast każdy biegacz, który w regulaminowym czasie dotarł na metę, otrzymał pamiątkowy medal. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zdjęcie przedstawia na scenie Prezydenta Miasta Bytomia, Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu i jego zastępcę oraz zwycięzców biegu na podium.

• Na zdjęciu widzimy na scenie Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, jego zastępcę  i organizatorów Półmaratonu.
  • Zdjęcie przedstawia Puchary Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.
  • Na zdjęciu widzimy policjantkę, która zakłada chłopcu na rękę opaskę odblaskową.
  • Na zdjęciu widzimy radiowóz policyjny, który przejeżdża linię mety.
  • Zdjęcie przedstawia linię startu i oczekujących na start biegaczy.
  • Na zdjęciu widzimy biegnące osoby, które startują w Półmaratonie.
  • Zdjęcie przedstawia biegnących uczestników Bytomskiego Półmaratonu.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta, który zabezpiecza Półmaraton.
  • Na zdjęciu widzimy policjanta ruchu drogowego, który czuwa nad bezpieczeństwem biegaczy.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów na motocyklach, którzy zabezpieczają trasę biegu.
  • Na zdjęciu widzimy policjantów na motocyklach, którzy zabezpieczają Bytomski Półmaraton.
  • Na zdjęciu widzimy Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, który  wręcza puchar zawodnikowi, który zajął trzecie miejsce w biegu.
  • Zdjęcie przedstawia zawodnika na podium, któremu puchar wręcza Komendant Miejski Policji w Bytomiu.
  • Na zdjęciu widzimy, jak Komendant Miejski Policji w Bytomiu gratuluje zwycięzcom biegu.
  • Na zdjęciu widzimy Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu i jego Zastępcę na wspólnie z funkcjonariuszami Policji, którzy brali udział w biegu.