Wiadomości

NIEbezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 13.09.2023

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który wiózł swoje 7-letnie dziecko do szkoły, będąc w stanie nietrzeźwości. 39-letni mieszkaniec Mysłowic miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Nie było to jego pierwsze spotkanie z drogówką, gdyż posiadał on już zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w dzielnicy Larysz około 7.30. Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego chevroletem 39-latka z Mysłowic. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu, w związku z czym poddali go badaniu alkomatem. Wynik badania potwierdził przypuszczenia policjantów - mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca w tym stanie odwoził swoje 7-letnie dziecko do szkoły. 

Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że nie było to pierwsze spotkanie 39-latka ze stróżami prawa. Mężczyzna posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę po alkoholu. O losie mysłowiczanina po raz kolejny zdecyduje sąd.

Film nietrzeźwy kierujący

Pobierz plik nietrzeźwy kierujący (format mp4 - rozmiar 11.26 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja

Pobierz plik audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 848.26 KB)

Powrót na górę strony