Wiadomości

Kradli w całej Polsce - wpadli w ręce jaworznickich kryminalnych

Data publikacji 12.09.2023

Jaworzniccy kryminalni wytypowali, a następnie zatrzymali trzech sprawców, którzy dopuszczali się kradzieży sklepowych na terenie całej Polski. Ich łupem padały głównie ubrania i sprzęt sportowy. Decyzją sądu, jeden z nich na zakończenie postępowania zaczeka w areszcie śledczym, a pozostała dwójka została objęta policyjnym dozorem.

Jaworzniccy kryminalni ustalili, że 29-letni mieszkaniec Katowic oraz jego 43-letni kolega i 40-latka z Sosnowca mogą być sprawcami usiłowania kradzieży rozbójniczej, do której doszło 18 sierpnia w Sosnowcu. Sprawcy odwiedzili jeden z punktów ogólnopolskiej sieci sklepów sportowych z zamiarem wspólnej kradzieży. Każda osoba z tej trójki miała do odegrania swoją rolę w kradzieży. 29-latek został ujęty przez ochroniarza, który zauważył ich zamiary, jednak zaraz potem zaczął się szarpać, kopać i uderzać pracownika ochrony. Całej trójce udało się uciec.

Mężczyźni zostali ustaleni, namierzeni i zatrzymani przez jaworznickich stróżów prawa w nocy 8 września w Pyrzowicach. Jak się okazało, 29-latek i jego 43-letni kolega, wracali właśnie z Warszawy, gdzie dokonali licznych kradzieży sklepowych. Ich samochód marki BMW po brzegi załadowany był skradzionymi ubraniami i obuwiem z pięciu sklepów sportowych w stolicy. Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

29-latek w piątek 8 września usłyszał zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej i naruszenia nietykalności cielesnej pracownika ochrony oraz kradzieży. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, na 3 miesiące trafił on do tymczasowego aresztu.

Drugi z mężczyzn - 43-latek, odpowie za usiłowanie kradzieży w Sosnowcu oraz za kradzież na terenie województwa mazowieckiego. Policjanci dotarli również do 40-latki z Sosnowca, która działała ze sprawcami. Usłyszała zarzut usiłowania kradzieży, do której doszło w Sosnowcu. Oboje zostali objęci prokuratorskim dozorem.

Sprawa jest rowojowa i możliwe, że złodzieje w najbliższym czasie usłyszą kolejne zarzuty.
Zatrzymani byli dobrze znani jaworznickim stróżom prawa, gdyż w sierpniu tego roku skradli towar ze sklepu w Jaworznie, za co również usłyszeli zarzuty.

Za usiłowanie kradzieży robójniczej grozi kara do 10 lat więzienia, za kradzież do 5 lat.

  • na zdjęciu widoczny plecak z oklejonym wnętrzem taśmą
  • na zdjęciu nieumundurowany policjant trzymający zatrzymanego w budynku Prokuratury
  • na zdjęciu ukazane wnętrze bagażnika samochodu, które wypełnione jest rzeczami
  • na zdjęciu widoczne porozkładane rzeczy na korytarzu budynku komendy
  • na zdjęciu nieumundurowany policjant trzyma zatrzymanego w budynku prokuratury
  • na zdjęciu rzeczy porozkładane na korytarzu w budynku komendy
  • na zdjęciu zatrzymane rzeczy pochodzące z kradzieży rozłożone na korytarzu
  • na zdjęciu rzeczy pochodzące z przestępstwa umieszczone na korytarzu w budynku komendy
  • na zdjęciu rzeczy pochodzące z przestępstwa tj. bluza sportowa, czapka i inne.
Powrót na górę strony