Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawców napadu na sklep

Data publikacji 06.09.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 24 i 30 lat, podejrzanych o rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń na ekspedientce sklepu. Łupem przestępców padło 2000 złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionych pieniędzy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i trafili już do tymczasowego aresztu.

Do rozboju doszło 30 sierpnia późnym wieczorem w jednym ze sklepów przy ulicy Starokościelnej w Tychach. Zamaskowany mężczyzna, po wejściu do środka, oddał strzał w powietrze z przedmiotu przypominającego broń palną, podszedł do kasjerki, odepchnął ją i zażądał pieniędzy. Ekspedientka spełniła żądanie napastnika, wydając mu pieniądze z kasy. Podczas opuszczania sklepu sprawca oddał jeszcze kilka strzałów w powietrze.

Po zgłoszeniu zdarzenia, na miejscu pojawiły się policyjne patrole wraz z ekipą dochodzeniowo-śledczą, którzy prowadziły czynności pod nadzorem Prokuratory Rejonowej w Tychach. Po analizie zapisu z kamer Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem, śledczy ustalili sprawcę napadu oraz jego znajomego, który mu w tym pomagał, stojąc na czatach. Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili miejsca pobytu obu mężczyzn i już kilka godzin po napadzie zatrzymali ich.

Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju i na wniosek prokuratora, decyzją sądu, najbliższe miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Przestępstwo, którego dopuścili się mężczyźni, zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

  • Na zdjęciu broń.
  • na zdjęciu mężczyzna leżący na podłodze z kajdankami na rękach.
  • Na zdjęciu trzymane w rękach pieniądze.
Powrót na górę strony