Wiadomości

Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XX Biegu Przełajowym im. Grzegorza Załogi Hutki-Kanki

Data publikacji 24.08.2023

29 września br. odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XX Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi HUTKI-KANKI pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Trasa przebiegać będzie duktami leśnymi zlokalizowanymi w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi, w miejscowości Hutki-Kanki gmina Łazy, w powiecie zawierciańskim. Zgłoszenia do udziału w biegu przyjmujemy do 25 września. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem biegu jest Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współudziale Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego, Urzędu Miasta i Gminy w Łazach, Starostwa Powiatowego w Zawierciu oraz Nadleśnictwa Siewierz.

Zawody odbędą się 29 września br. na ternie duktów leśnych zlokalizowanych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi Hutki-Kanki w gminie Łazy w powiecie zawierciańskim. Ideą wydarzenia jest podnoszenie poziomu ogólnej sprawności fizycznej policjantów i pracowników policji, propagowanie biegów jako najprostszej formy aktywności fizycznej, promowanie zdrowia i aktywnego wypoczynku, oraz integracja środowiska policyjnego i służb mundurowych. Ponadto zaplanowana została również rywalizacja młodzieży do lat 19, spośród zaproszonych reprezentacji szkół średnich o profilach mundurowych. W zawodach uczestniczyć mogą także, osoby niezwiązane ze służbami mundurowymi tzn. zawodnicy OPEN. Swoich sił spróbować będzie można zarówno w biegu indywidualnym, jak i w kategorii Nordic Walking. Każdy zawodnik uiszcza opłatę startową, która wynosi 30 zł i płatna jest podczas rejestracji. Elektroniczne zgłoszenia udziału w zawodach przyjmowane są w terminie do 25 września 2023 roku na stronie www.datasport.pl. Dodatkowo imienne zgłoszenia policjantów garnizonu śląskiego należy przesłać do Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach zgodnie z formularzem zgłoszeniowym również do 25 września br.

Mistrzostwa na stałe wpisały się w Centralny Kalendarz Imprez Sportowo-Rekreacyjnych Policji i zostały objęte honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji. Nadrzędnym celem zawodów jest uczczenie pamięci sierż. Grzegorza Załogi, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania obowiązków służbowych. Grzegorz Załoga został pośmiertnie mianowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta oraz odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność. Ówczesny Komendant Główny Policji gen. insp. Leszek Szreder uhonorował sierż. Grzegorza Załogę wpisem do Księgi Pamięci i umieszczeniem jego nazwiska na Tablicy Pamięci Komendy Głównej Policji.

W załącznikach znajduje się regulamin wydarzenia oraz karta zgłoszenia dla funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony