Wiadomości

Policjanci z Ogrodzieńca przejęli ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 19.08.2023

Zaczęło się od kontroli pojazdów, a skończyło na zatrzymaniu mężczyzny, który w mieszkaniu posiadał znaczne ilości środków psychoaktywnych. Policjanci z Ogrodzieńca znaleźli ponad kilogram narkotyków. Dodatkowo zawierciańscy kryminalni ustalili, gdzie mieszkaniec gminy Pilica uprawiał krzewy konopi indyjskich. 33-latek został już tymczasowo aresztowany, a na poczet przyszłych kar zabezpieczono od niego 180 tysięcy złotych.

Podczas patrolu miejscowości Dobra Kolonia, policjanci z ogrodzienieckiego komisariatu zauważyli dwa samochody zaparkowane w pobliżu drogi. Przy jednym z nich stał mężczyzna. W środku pojazdu znajdowała się druga osoba. Mundurowi postanowili to sprawdzić. Podczas rozmowy ze stróżami prawa, mężczyźni tłumaczyli się, że przyjechali pomóc swojemu koledze w pracach leśnych. Nie byli jednak w stanie podać danych swojego przyjaciela. Jak się okazało, to nie chęć pomocy przywiodła ich w ten rejon. Policjanci w obu pojazdach znaleźli woreczki ze środkami psychoaktywnymi. Jak wykazały wstępne badania, zarówno w seacie, jak i w hondzie znajdowała się amfetamina. Kierowca seata posiadał też przy sobie ten sam narkotyk, z którego można było przygotować 60 działek dilerskich. Drugi mężczyzna miał 11 takich porcji. Obaj mieszkańcy gminy Pilica zostali zatrzymani. Kierowcą seata usłyszał zarzuty, do których się przyznał i po przeprowadzonych czynnościach został zwolniony.

Policjanci z Ogrodzieńca ustalili, że 33-letni kierowca hondy w mieszkaniu miał posiadać znaczne ilości środków odurzających. W miniony piątek mundurowi potwierdzili tę informację. Jak wykazały wstępne badania, ze znaleziononych w zajmowanym przez mężczyznę lokalu środków, można było przyrządzić prawie 7,3 tys. działek dilerskich amfetaminy, 405 porcji marihuany i ponad kilkadziesiąt haszyszu. Dodatkowo mężczyzna posiadał 33 tabletki innych środków psychoaktywnych. Mundurowi na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 180 tys. zł. Dodatkowo zawierciańscy kryminalni ustalili, że 33-latek w jednym z masywów leśnych uprawiał konopie indyjskie. Stróże prawa znaleźli krzewy, które zostały zabezpieczone.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty uprawy tych zakazanych roślin oraz posiadania środków odurzających, do których się przyznał. Zawierciański sąd przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych, decydując o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji. Za posiadanie znacznej ilość narkotyków grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat więzienia.

Osoba, która posiada znaczną ilość takich środków, musi się liczyć z karą do lat 10.

Uprawa konopi inne niż włókniste jest natomiast przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat więzienia.

  • Na zdjęciu widoczne środki odurzające w plastikowych torebkach oraz pliki banknotów rozłożone na stole.
  • W plastikowej przezroczysto-turkusowej torebce widoczna jest substancja w postaci delikatnie różowych kryształków. Obok leży zwitek folii aluminiowej.
  • W dwóch foliowych torebkach widoczne są różne tabletki.
  • Widoczna marihuana w plastikowym pudełku leżącym na stole. Obok znaczna ilość banknotów.
  • Substancja w postaci bryły koloru brunatnego.
  • Biała substancja w plastikowej torebce strunowej.
Powrót na górę strony