Wiadomości

Policyjny dozór dla młodej rudzianki za internetowe oszustwa

Data publikacji 10.08.2023

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 21-letnią mieszkankę Rudy Śląskiej, która za pośrednictwem portalu społecznościowego wystawiała na sprzedaż towar, którego nie posiadała. Kobieta oferowała do sprzedaży paczki-niespodzianki z artykułami elektronicznymi, a po otrzymaniu wpłaty nie wywiązywała się z zamówienia. W ten sposób oszukała blisko 100 osób z całej Polski. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą otrzymali informację o oszustwie, do którego miało dojść na jednym z portali internetowych. Internautka oferowała do sprzedaży paczki-niespodzianki z artykułami elektronicznymi w cenie od ponad 200 do nawet 2000 złotych. Po otrzymaniu całości lub części kwoty kobieta nie wysyłała opłaconego zamówienia albo wysyłała paczki zawierające przedmioty o znikomej wartości. Policjanci ustalili tożsamość sprzedającej. Okazało się, że jest to 21-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej. Kobieta, posługując się fikcyjnymi danymi osobowymi, na jednym z portali internetowych oferowała do sprzedaży przedmioty, których nawet nie posiadała. W ten sposób oszukała blisko 100 osób z całej Polski na około 20 000 złotych. Przestępcza działalność rudzianki trwała od czerwca do lipca tego roku. Decyzją rudzkiego sądu 21-latka została objęta policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich osób korzystających z internetowej sprzedaży o rozwagę w podejmowaniu decyzji o zakupie produktu. To, co wydaje się na początku niezwykłą okazją, często później ukazuje nieuczciwość sprzedawcy.

Powrót na górę strony